O firmie
Udział MONNARI w akcjach prospołecznych
Grupa Kapitałowa MONNARI TRADE S.A. czuje się ważną częścią lokalnej społeczności, dlatego stara się odpowiadać na jej potrzeby – głównie poprzez zaangażowanie w inicjatywy lokalne. Grupa prowadzi także działania nakierowane na edukację zawodową młodzieży oraz rozwój kompetencji w tematach związanych z branżą włókienniczą i modą. Ma to miejsce poprzez współpracę ze szkołami i uczelniami. W odniesieniu do specyfiki działalności Grupy, szczególną uwagę poświęca się na kultywowanie tradycji przemysłu włókienniczego oraz pomoc dla kobiet i dzieci. W 2018 roku planowane jest wsparcie działań prozdrowotnych, w tym badań profilaktycznych u kobiet, które są zatrudnione w Grupie Kapitałowej.
W swoich działaniach społecznych Grupa Kapitałowa MONNARI TRADE S.A. koncentruje się na wsparciu organizacji, zajmujących się merytorycznie poszczególnymi tematami społecznymi. Współpraca z każdym podmiotem podlega każdorazowo akceptacji Zarządu. Aby zapewnić jak najwyższą wartość współpracy, wybór kluczowych partnerów społecznych w Grupie Kapitałowej MONNARI TRADE S.A. jest uzależniony od kilku kwestii:
Misją Centrum, zgodnie ze społeczną nauką Kościoła, jest podejmowanie różnorodnych działań zmierzających do zapewnienia pomocy osobom i rodzinom w tworzeniu godnych warunków życia i rozwoju, promocja rodziny oraz – w sytuacjach kryzysowych – udzielanie wsparcia rodzinom i osobom, które nie mogą samodzielnie przezwyciężyć swych trudności życiowych. W 2017 r. Grupa wsparła finansowo Centrum, przekazując fundusze na zakup środków niezbędnych do higieny małych dzieci.
Misją Centrum, zgodnie ze społeczną nauką Kościoła, jest podejmowanie różnorodnych działań zmierzających do zapewnienia pomocy osobom i rodzinom w tworzeniu godnych warunków życia i rozwoju, promocja rodziny oraz – w sytuacjach kryzysowych – udzielanie wsparcia rodzinom i osobom, które nie mogą samodzielnie przezwyciężyć swych trudności życiowych. W 2017 r. Grupa wsparła finansowo Centrum, przekazując fundusze na zakup środków niezbędnych do higieny małych dzieci.
Działalność Fundacji AIOA koncentruje się na aktywizacji społeczności akademickiej w przestrzeni związanej z kulturą i sztuką. W 2017 r. Grupa przekazała wsparcie rzeczowe na bieżącą działalność Fundacji.
Szkoła umożliwia zdobycie kwalifikacji zawodowych w czteroletnim technikum, trzyletniej szkole zawodowej oraz szkole branżowej I stopnia w obszarach związanych z gastronomią i hotelarstwem. Grupa wsparła Zespół Szkół poprzez przekazanie: katalogów, folderów, końcówek tkanin oraz dodatków krawieckich dla uczniów kształcących się w zawodzie krawca.
Grupa wsparła Technikum Odzieżowe podczas wewnętrznego pokazu mody, organizowanego przez powyższą placówkę. W ramach organizowanego pokazu zostały przekazane materiały, części kolekcji odzieży oraz wypożyczone zostały manekiny niezbędne do wykonania pokazu kolekcji. Wsparcie rzeczowo-finansowe Muzeum Włókiennictwa. Zainteresowania muzeum obejmują wszystko, co pozostaje w związku z włókienniczym procesem produkcyjnym – od surowca, przez techniki i technologie włókiennicze do produktów włókienniczych o różnym stopniu i technice przetworzenia. Grupa wsparła działalność Muzeum poprzez wsparcie rzeczowe (przekazanie odzieży wierzchniej marki MONNARI dla personelu obsługującego zwiedzających Muzeum Włókiennictwa), oraz finansowe, w tym m.in. na wystawę i publikację dotyczącą Ludwika Geyera oraz na działalność promującą działalność Muzeum Włókiennictwa.
Fundacja pomaga dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym, oraz ich rodzinom w regionie łódzkim, oferując opiekę nad dziećmi chorymi onkologicznie oraz opiekę paliatywną dla dzieci. W 2016 r. Grupa zakupiła dwa samochody na potrzeby działalności Hospicjum dla dzieci, do których pracownicy Fundacji dojeżdżają
Jest ona organizowana przez spółkę Mennica Polska S.A., Fundację Marcina Gortata „MIERZ WYSOKO” i Fundację TVN „Nie jesteś sam”. Ten projekt jest realizowany przez Mennicę Polską od 2014 r., polega na przekazaniu reszty z zakupów na cele charytatywne. Biorą w nim udział sieci handlowe, pośredniczące w dystrybucji Dukatów oraz ich klienci. Od czerwca do sierpnia 2016 r. wszyscy, którzy wzięli udział w akcji, za każde 5 zł reszty otrzymali mosiężny dukat, wybity przez słynących ze swego kunsztu mincerzy Mennicy Polskiej. W ten sposób wsparci zostali podopieczni UNICEF Polska, Fundacji Marcina Gortata „MIERZ WYSOKO” oraz Fundacji TVN „Nie jesteś sam’’.
W 2016 r. Grupa przekazała wsparcie finansowe oraz zorganizowała zbiórkę wśród pracowników Centrali (odzieży, środków higienicznych, odżywek) dla małych dzieci, które wraz z matkami przebywają w Centrum.
Uwzględniając specyfikę działania Grupy Kapitałowej MONNARI TRADE S.A., warto również wspomnieć o mniejszych inicjatywach społecznych, które również mają pozytywny wpływ na najbliższe sąsiedztwo Grupy. Te akcje również wpisują się w całościowy plan zaangażowania społecznego: inicjatywy okazjonalne realizowane od lat, takie jak akcje gwiazdkowe czy zbiórki, a także przekazywanie nieużywanych ubrań i zabawek osobom potrzebującym.
Ważny ośrodek kulturalny związany z włókiennictwem. Muzeum Włókiennictwa jest bezpośrednim sąsiadem Grupy Kapitałowej MONNARI TRADE S.A. tj. nieruchomości, która jest położona przy ul. Piotrkowskiej 293/305. Obszar Muzeum i nieruchomość należąca do Grupy niegdyś należała w całości do Ludwika Geyera jednego z najbogatszych przemysłowców XIX-ej Łodzi. Muzeum zaoferowało Grupie wypożyczenie zabytkowych maszyn, które będą eksponowane w częściach wspólnych ogólnie dostępnych w rewitalizowanych budynkach na ww. nieruchomości. Grupa będzie zachęcać do odwiedzania Muzeum.
Zaangażowanie Grupy w rozwój Muzeum Włókiennictwa obejmuje m.in. wsparcie finansowe inicjatyw kulturalnych Muzeum – w I kwartale 2018 r. będzie to inicjatywa pt. „Szlakiem detali artystycznych w Łodzi”, polegająca na wydaniu folderu turystycznego z wytyczonym szlakiem detali przemysłowych, który łodzianie oraz turyści będą mogli przejść samodzielnie, albo z przewodnikiem. Foldery będą bezpłatne i dostępne w punktach informacji turystycznych. Trasa obejmie 20 najbardziej charakterystycznych dla przemysłu włókienniczego miejsc oraz detali. Oprócz tego Grupa planuje wspomóc Muzeum poprzez angażowanie swoich pracowników na rzecz Muzeum, ubieranie pracownic Muzeum i inne (w zależności od ustaleń).
Instytucja, w której samotne kobiety w ciąży oraz kobiety z małymi dziećmi otrzymują pomoc rzeczową i finansową. Pomoc świadczona przez Grupę Kapitałową MONNARI TRADE S.A. dla Centrum wynika z: lokalizacji (jest niedalekiej od siedziby Grupy) oraz przede wszystkim z misji tej instytucji, czyli z pomocy kobietom w trudnej sytuacji. Grupa planuje kontynuację dotychczasowego wsparcia Centrum w jego działaniach.
Będzie to wsparcie materiałowe i edukacyjne. W ten sposób Grupa Kapitałowa MONNARI TRADE S.A. może przyczyniać się do rozwoju umiejętności i kompetencji przyszłych krawców.
Dodatkowo w związku ze zmianami w prawie odnośnie wykorzystywania toreb foliowych w sklepach i konieczności wprowadzenia opłaty recyclingowej dla klientów, Grupa Kapitałowa MONNARI TRADE S.A. planuje dokonać wyboru organizacji społecznej, której przekazywany będzie przychód ze sprzedaży toreb papierowych. Co ważne, w przyszłości torby foliowe zostaną stopniowo zastąpione torbami papierowymi celem minimalizacji wpływu na środowisko naturalne.
MONNARI TRADE S.A.
ul. Radwańska 6
90-453 Łódź
Sąd Rejonowy dla m. Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru
Sądowego prowadzi akta rejestrowe pod nr KRS 0000184276
NIP: 7251784741
Regon: 472333285
Kapitał zakładowy 3.056.308,9 zł, Kapitał zakładowy opłacony w całości
W Spółce odpowiedzi na zadawane pytania są udzielone bez zbędnej zwłoki, nie dłużej niż w terminie do 14 dni.
Copyright 2023 Monnari Trade S.A.